Społeczność Dojrzałych Graczy


#1 2014-01-29 20:37:21

 LugVan

Administrator

Skąd: Leszno
Zarejestrowany: 2014-01-10
Posty: 70
Punktów :   

Warframe

Witam. W tym temacie postaram się przybliżyć wam trochę obraz gry Warframe - jednej z moich ulubionych (nie do końca) sieciówek, ale o tym zaraz.

WARFRAME

http://www.mmorpg.net.pl/wp-content/uploads/2013/07/Warframe-Logo.jpg

Czym jest to całe Warframe?
Warframe to sieciowa gra nastawiona na tryb kooperacji pomiędzy graczami od studia Digital Extremes, będąca jednocześnie (niepełnoprawnym) sequelem jednej z produkcji tego studia - a mianowicie - Dark Sector.
Tytuł korzysta z modelu płatności F2P, co oznacza, że pograć możemy bez żadnych przeszkód za darmo - pobierając grę na przykład ze Steama. Oczywiście - istnieją różnego rodzaju mikropłatności, ale moim skromnym zdaniem korzystanie z nich to zabieranie samemu sobie zabawy (do kupienia w "IS" są bronie i kostiumy, które równie dobrze można stworzyć samemu przy użyciu odpowiednich składników i recept; kostium potrafi tworzyć się przez 72 godziny, a oczekiwanie na ukończenie takiego cacka jest niesamowitym przeżyciem).

No dobra, ale na czym polega ta gra?
Gra jak już wspomniałem jest sieciówką nastawioną na co-op, poza tym jest to TPS (Third Person Shooter; "kamera zza pleców bohatera") połączony z nazwałbym to swego rodzaju slasherem.
Sami natomiast wcielamy się w Tenno - rasę posiadającą możliwość kontrolowania bojowego kombinezonu zwiększającego zdolności ofensywne i wytrzymałość nazywanego nie inaczej jak tylko Warframe.
Fabuła jest prosta - jednak nie nudna. Rasa Tenno powoli kieruje się do wyginięcie za sprawą posunięć ze strony Grineer. Dzięki Warframe walka pomiędzy stronami konfliktu wyrównuje się, a my mamy możliwość uczestnictwa w niej.

A gameplay lub strona wizualna?
Gameplay jest niesamowicie przyjemny - stoi za tym znakomita optymalizacja pozwalająca na płynną grę komputerom sprzed kilku lat. W grze dostępnych na chwilę obecną jest ponad 10 Warframe i dziesiątki broni, od karabinów, shotgunów i łuków po katany, topory, pałki i bicze. Ponadto każdy kombinezon ma swoje własne umiejętności aktywne i pasywne które możemy w przerwie pomiędzy misjami modyfikować.
Do wyboru jest ogrom misji (lobby to mapa galaktyki po której krąży kilka planet na których otrzymamy dostęp to kilkunastu misji). Misje pomimo powtarzających się schematów na prawdę się nie nudzą, ponieważ każdą z nich można przejść w jakiś inny sposób, dzielą się one jednak na: eksterminację, sabotaż, ochrona mobilna, przetrwanie, przechwycenie i w końcu eliminacja przeznaczona na Bossów. Poziom trudności w grze stoi na na prawdę wysokim poziomie - o ile pierwszą planetę jesteśmy w stanie wysolować - o tyle drugiej już nie damy rady, uwierzcie mi na słowo - bo próbowałem niejednokrotnie. Rozgrywkę urozmaicają takie smaczki jak hackowanie terminali pozwalających otworzyć dane drzwi, wślizgi, biegi po ścianach czy combosy wyprowadzane przy użyciu broni białej.
Grafika i udźwiękowienie stoi na bardzo wysokim poziomie co jeszcze bardziej uprzyjemnia nam grę.




Polecam. Ocena ogólna: 9/10

Offline

 

#2 2014-01-29 23:15:31

 Wilczyca

Administrator

Zarejestrowany: 2014-01-11
Posty: 222
Punktów :   
WWW

Re: Warframe

Jak wygląda kreator postaci? Czy jest w miarę rozbudowany?
To open world czy dungeonówka?
Jakie są klasy postaci?
Jak tam PVP?

Pytam, bo od dawna ostrzę sobie zęby na tę grę, a nie chcę się zawieść.


http://i.pinger.pl/pgr150/d80c5610001b9c6952d68748

Offline

 

#3 2014-01-30 15:54:49

 LugVan

Administrator

Skąd: Leszno
Zarejestrowany: 2014-01-10
Posty: 70
Punktów :   

Re: Warframe

Kreatora postaci jako tako nie masz. Na początku dostajesz jeden podstawowy Warframe - Excalibur. Kolorki możesz sobie zmieniać dowolnie zarówno na nich jak i na broniach.
Jest to Dungeonówka. Napisałem, że każdy Warframe ma swoje specyficzne umiejętności - z tego też wynika, że każdy Warframe to inna klasa, od tych specjalizujących się w walce z użyciem broni białej poprzez healerów do asasynów.
Jest pvp na specjalnych mapach, nazywają się one Conclave.

Wiem, że powyższe może porządnie odrzucić zwykłego gracza mmo, ale pomimo tego gra jest na prawdę warta uwagi.

Offline

 

#4 2014-02-01 02:14:42

Rakson

Zaaklimatyzowany

lol
Call me!
Skąd: lol
Zarejestrowany: 2014-01-31
Posty: 34
WWW

Re: Warframe

Grałem, obecnie nie gram, ale na pewno wrócę do Warframe'a, bo jest to świetny tytuł do pogrania i solo, i w party, tyle że jakoś tak wyszło, kto wie czemu .

Offline

 

#5 2014-02-18 04:41:29

VampirLord

Świeżynka

Zarejestrowany: 2014-02-01
Posty: 15

Re: Warframe

Ostatnio edytowany przez VampirLord (2017-08-12 01:35:29)

Offline

 

#6 2014-02-18 21:50:16

DeimonD

Zaaklimatyzowany

Zarejestrowany: 2014-01-20
Posty: 33
Punktów :   

Re: Warframe

a vampir a duże wymagania to ma, bo wiesz znasz mego średniego laptopa.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.arystokracja.pun.pl www.motoon.pun.pl www.sielczanie.pun.pl www.dziks.pun.pl www.soltantosandecja.pun.pl