Społeczność Dojrzałych Graczy


#1 2014-02-01 13:29:44

 nineku

Zaaklimatyzowany

Zarejestrowany: 2014-01-16
Posty: 42
Punktów :   

Buckethead "Enter The Chicken"

Na początek w wielkim skrócie o artyście. Twórca szalony, którego umiejętności grania na wiośle wykraczają poza pojęcie ogólnie rozumianej muzyki.
Eksperymentowanie z dźwiękami, tworzenie odrębnego wymiaru,w którym trudno jest znaleźć przyjemne i proste kompozycje, nadające się do porannej audycji z Zetce.
Pomimo niszowego klimatu, i 77 studyjnych albumów, współpracy z największymi artystami z całego świata, Buckethead ( Brian Patrick Carroll) zachowuje unikalną tożsamość, wizerunek gościa z kubkiem KFC na głowie, który nie schodzi od wielu lat z listy światowej czołówki najlepszych muzyków.

Słuchając "Enter the Chicken" przenosimy się w podróż horroru z Serji Tankian'em. Cały album jest bardzo nieharmonijny, chaotyczny, niebanalny.
Ciężkie brzmienie zmieszane z funky, rockiem urzekło mnie przede wszystkim niesamowitą dawką energii.
"Nottingham Lace" to esencja twórczości Pudełkogłowego, jadąc samochodem aż chce się mocniej docisnąć pedał gazu.
W piosence "Three Fingers" mamy poezję rapu i ciężar metalu, dzięki gościnnemu udziałowi Saul Williams'a, tworzącego mroczne tło.

"Three fingers on a swollen hand
Beside a dented garbage can
A blind man staring
At something only he can see
I spotted him like night
Sky plotted and star struck
Sits at alone, eats at home
Rafted in a sea of blackness...


Płyta z pewnością jest perełką, dla mnie osobiście nawet czymś, co raz na kilka lat pojawia się jak supernowa na rynku muzycznym,
nie pozwalając przejść obojętnie.

Ocena 1-10, mocne 9



https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ9rVMdftKcdPrrBYZlryzUAMT6OycPaZ0TVm6lCELnOQUmm1si

Ostatnio edytowany przez nineku (2014-02-01 13:31:26)

Offline

 

#2 2014-02-01 13:34:49

Rakson

Zaaklimatyzowany

lol
Call me!
Skąd: lol
Zarejestrowany: 2014-01-31
Posty: 34
WWW

Re: Buckethead "Enter The Chicken"

Posłuchałem pare kawałków i o dziwo nawet mi się podoba, ale zbyt "mroczne" dla mnie, niemniej fajne.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.prof-mat-fiz.pun.pl www.motoon.pun.pl www.sielczanie.pun.pl www.arystokracja.pun.pl www.soltantosandecja.pun.pl