Społeczność Dojrzałych Graczy


#1 2014-01-29 12:43:15

 nineku

Zaaklimatyzowany

Zarejestrowany: 2014-01-16
Posty: 42
Punktów :   

Obecność (2013)

Skoro jesteśmy już przy horrorach, pozwolę sobie w skrócie opisać film, który w ostatnim czasie urzekł mnie,  powalił z nóg, jak i okazał się dobrym zwrotem kina w stronę klasyki.
W skład filmu wchodzą:
- nawiedzenia
- budowanie napięcia
- stylowe rozwijanie akcji
- historia oparta na faktach

Lorraine Warren (Vera Farmiga) i Ed Warren (Patrick Wilson) jako badacze zjawisk nadprzyrodzonych trafiają do rodziny zamieszkującej nawiedzony dom.
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na poważne kłopoty państwa Perron, gdy okazuje się, że zwyczajnie skala zjawiska przerosła ich.
W tle mamy walkę racjonalistów z religią, siły paranormalne, których aktywność nie jednego przyprawiłaby o zawał.

Efekty nie są złe, ścieżka dźwiękowa zasługuje na pozytywną ocenę. Gra aktorska, Farmiga przyzwyczajała mnie do lepszych ról, stąd i mały niedosyt czuje, w " Obecności " aktorkę oraz jej grę mocno ograniczono.
Film powinien znaleźć się na liście dorosłego fana horroru, miks fiks Amityville i Egzorcysty.

w skali 1- 10, u mnie ma solidne 8.

http://1.fwcdn.pl/ph/71/00/627100/421827.1.jpg

Ostatnio edytowany przez nineku (2014-01-29 12:44:38)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wolontariat.pun.pl www.polish-tactical-team.pun.pl www.virtual-swiat.pun.pl www.plemieduchow.pun.pl www.wiedzminrpgforumgame.pun.pl