Społeczność Dojrzałych Graczy


  • Index
  •  » Gry MMO
  •  » Jaki jest najlepszy system płatności w grach MMO?

#1 2014-01-26 15:16:45

 Wilczyca

Administrator

Zarejestrowany: 2014-01-11
Posty: 222
Punktów :   
WWW

Jaki jest najlepszy system płatności w grach MMO?

Temat powstał ze względu na offtop, który wywiązał się w temacie związanym z Vindictusem. Jaki system płatności preferujecie? Jaki wg Was jest najbardziej optymalny dla Polaków, którzy - wiadomo - na pieniądzach nie śpią?

Zapraszam do dyskusji.


http://i.pinger.pl/pgr150/d80c5610001b9c6952d68748

Offline

 

#2 2014-01-26 16:18:10

Simeonus

Gaduła

Zarejestrowany: 2014-01-14
Posty: 61
Punktów :   

Re: Jaki jest najlepszy system płatności w grach MMO?

Ceny w grach są brane pod uwagę pod kątem Europy, nie raz się złapałem na tym, że taniej by nam wyszło płacić w dolarach grając w podobne wersje gier, ale US. Dlatego może nam się wydawać to dużo, ale prawda jest taka, że jeśli pracujesz i chcesz to na bank bez problemu oszczędzisz sobie na abonament czy kupno jakiejś gry. Sam jeszcze nie jestem się w stanie utrzymać, ale jakbym chciał to dorywczo, albo z oszczędności spokojnie mogę sobie pozwolić na B2P albo P2P, jest to raczej kwestia wrodzonego sknerstwa - nasza wada narodowa, tuż po narzekaniu

Oczywiście nie twierdzę, że jest to mało, bo tak nie jest. Ale dlatego polecam się wyprowadzić z kraju - ja mam taki plan, zobaczymy jak będzie. Nawet najniższa krajowa w $$$, czy €€€ to więcej niż średnia w ZŁ.

Ostatnio edytowany przez Simeonus (2014-01-26 16:19:40)

Offline

 

#3 2014-01-26 16:27:11

 Wilczyca

Administrator

Zarejestrowany: 2014-01-11
Posty: 222
Punktów :   
WWW

Re: Jaki jest najlepszy system płatności w grach MMO?

Rozmawiałam jakiś czas temu ze znajomą z roku. Wyjawiła mi, że zarabia 1350 zł, z czego 900 idzie na mieszkanie i opłaty, a musi jeszcze utrzymać dwoje dzieci, w tym jedno chore. I to nie jest wcale odosobniona sytuacja. Siłą rzeczy takich ludzi nie stać na gry, bo nawet jeśli zostanie im te 30-50 zł, to wolą odłożyć albo kupić coś dzieciakom. Co innego, gdybyś mieszkał sam, wynajmował pokój i zarabiał np. 1500 zł - wtedy mógłbyś sobie pozwolić nawet i na dwa abonamenty miesięcznie, i wymianę sprzętu raz na jakiś czas.

Z drugiej strony zwróć uwagę na to, że życie na Zachodzie jest droższe, niż u nas. Pamiętam, że jak David przyleciał do Polski to dziwił się, że w przeliczeniu na funty wszystko jest takie tanie.


http://i.pinger.pl/pgr150/d80c5610001b9c6952d68748

Offline

 
  • Index
  •  » Gry MMO
  •  » Jaki jest najlepszy system płatności w grach MMO?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pes6ligaonline.pun.pl www.wiedzminrpgforumgame.pun.pl www.wolontariat.pun.pl www.virtual-swiat.pun.pl www.polish-tactical-team.pun.pl